Markalı Şehir Havaları

Markalı Şehir Havaları

Tam olarak derlerdi de inanmazdık deyiminin cuk oturacağı bir durumla karşı karşıyayız. Evet, artık havayı da satıyorlar.

Kabul edelim ki; konserve kutularda dünya şehirlerinin havalarını satmak üzere bir iş ortaklığı teklif gelse karşınızdakine güler geçerdiniz.

Ancak ticaretin altın kuralını unutmayalım: “her ürün/hizmetin bir alıcısı vardır”

Peki bir şehrin havasını cicili bicili bir konservede satışa sunsak bunu kim, neden alır?null

Çek Bir Fırt İstanbul

Viyana’dan kalkıp İstanbul’a gelen David veSarah, arkadaşlarına muziplik yapıp bu havalardan götürdüklerinde; size İstanbul’un havasını getirdik, çekin birer fırt mı diyorlar acaba?

Ne olup bitiyor çok kestiremeyiz. Ancak şu bir gerçek ki; bir kaç yıldır aramızda olan bu havalar, tüm dünyada turistlerin en çok dikkatini çeken ürünler arasında baş sıralarda yerini almış durumda.

Her ne kadar basit bir ürün de olsa bu işimarkalaşarak bir çok ülkeye taşıyan firmalar da var. New York’tan tutun daSingapur’a kadar pazar ağını genişleten “Canned Air” bu işin lideri gibigörünüyor.

Bizim havalara gelecek olursak, “Canned Air” İstanbul’un turistlerini şimdilik düşünmemiş. Merak etmeyin geride kalmadık, Türk girişimciliğiyle hemen bu işe de güzelce bir el atmış durumdayız. Yerli malı, yurdu malı konserve havalarımızı üretiyor, güzelce satıyoruz.

David’ler, Emma’lar, Lily’ler, Houssine’ler, Ivan’lar ve hatta Akihito’lar artık İstanbul havalarını yanlarında götürebilecekler.